הפקת טקס חינה

הפקת טקס חינה

 

טקס חינה הוא הזדמנות לחגוג עם האנשים הקרובים אליכם ביותר ולהתחבר למסורת ולשורשים. בעבר היה נהוג כי משפחת הכלה עורכת את טקס החינה. אך כיום מדובר בדור אחר אשר אין לו תמיד את הידע הנדרש לערוך חינה בצורה אותנטית שתעשה הרבה שמח לאורחים.

לתפקיד הזה נכנסים מפיקי החינה.

 

מה כוללת הפקת חינה?

 

הפקת טקס חינה כוללת את המאכלים המסורתיים לפי העדה משולבים עם מאכלים מודרניים בטוב טעם, את התפאורה לחינה שיוצרת אווירה מזרחית קסומה וכוללת ארמונות, אוהלים ועוד, את התלבושות לחינה המסורתיות, הקפטנים והתרבושים ואת המוזיקה המסורתית.

 

לאלו עדות נוהגים להפיק טקס חינה?

 

חינה היתה שייכת בעבר לעדות מסויימות אך כיום כולם מזהים את ההזדמנות לחגוג כמבורכת וברוב העדות המזרחיות קיים טקס החינה במתכונת כזאת או אחרת. בנוסף לחינה המרוקאית, קיימות גם חינה טריפולטאית, חינה הודית, חינה כורדית, חינה פרסית וחינה עירקית. לכל טקס חינה היופי היחודי שלו בשילוב המנות המיוחדות של המטבח והמוזיקה המאפיינת את הטקס. מפיק טוב ידע לשלב את המרקם העדתי בטקס שלכם בצורה שהאורחים יהנו ויזכרו את הטקס.

מה הופך הפקת טקס חינה למצליחה?

 

המפתח להפקת חינה היא השילוב בין העבר להווה בכלל התחומים. הדי ג'י שיודע לשים שירים של להקת שפתיים לצד הלהיטים האחרונים. הטבחים המכינים וריאציות שונות של מטעמים מרוקאיים לצד מאכלים אחרים. הקונדיטוריה המשלבת בין העוגיות המרוקאיות לעוגות מערביות.

 

מה ההבדל ההפקתי בין חינה לבת/בר מצווה לחינה לחתונה?

 

בדרך כלל חינה לכלה היא חינה גדולה יותר והקהל שמגיע מצפה לסוג אחר של חוויה שכוללת אלכוהול טוב ומוזיקה מסורתית. חינה לבר מצווה או חינה לבת מצווה היא בדרך כלל חינה גמישה יותר שלוקחת בחשבון את חבריו לכיתה של הילד או הילדה.

 

מה לגבי צלם בחינה?

 

לאחר שהקולולו יגמר, מה שישאר זה התמונות וסרטוני הוידאו. לכן כדאי לבחור לפחות צלם מיומן אחד שיפיק מגנטים לאורחים שישארו עבורכם כמזכרות או יצלם סרט וידאו מקצועי. ניתן גם להכין אלבום תמונות דיגיטלי איכותי ולשלב בו תמונות מהחינה ומשלב האיפור והתלבושת כמו שנהוג באלבום חתונה.

 

אוכל בטקס חינה

 

מפיק טוב ידע לשלב בין האוכל המרוקאי המסורתי כמו המזוזין, הקוסקוס והחריימה לאוכל מערבי המקובל באירועים. כדי לקרב את הקהל למטעמים אפשר לשלב עמדה שעליה מכינים בלייב מופלטות וספינג' המוגשים לאורחים במפיות מרוקאיות.

 

איפור בטקס חינה

 

איפור הכלה או כלת הבת מצווה בטקס החינה הוא איפור מיוחד המתאים לצבעוניות הערב. כמעט תמיד האיפור כולל גם איפור לאם הכלה, לאחיות או לעוד קרובות משפחה. מפיק חינה ידאג להכיר לכם מאפר/ת שאיתם הוא עובד על בסיס קבוע.

 

כמה עולה הפקת טקס חינה?

 

הדבר תלוי בצרכים השונים שלכם ובכל מקרה עדיף להתייעץ עם מפיק חינה מוכר ולקבל ממנו תמונה רחבה יותר.

לסיכום,

לכן אני כאן, בכדי להפוך את הטקס חינה שלכם למושלם!

 

עבור אל דף הבית של פאני מדלסי