מאכלים בחינה מרוקאית

מאכלים בחינה מרוקאית

 

טקס החינה בא לסמל את המעבר מתקופת הרווקות לתקופת הנישואין. וככזה יש דגש מיוחד על האוכל המהווה את הבסיס לבית המסורתי במרוקו . תפקידה המסורתי של האישה בחברה המרוקאית היה לגדל את הילדים ולהזין אותם באוכל טעים ומגוון. במאמר זה נסקור נספר מאכלים נפוצים בחינה מרוקאית.

 

מהם מאפייני האוכל המרוקאי?

 

מאכלים בחינה מרוקאית הם מאכלים צבעוניים ומיוחדים. המטבח המרוקאי האותנטי מושפע מצרפת אשר שלטה במרוקו כקולוניה לאורך שנים  ומיבשת אפריקה שאליה מרוקו משתייכת. בשל כך במאכלים בחינה מרוקאית קיים עושר קולינרי של תבלינים, בצקים ובשר תוך השגחה כמובן שהכל כשר כי הקהילות במרוקו היו ברובן מסורתיות ושומרות מצוות. הבית המרוקאי האותנטי רואה באוכל את מהות הגידול. החינה המרוקאית מתבססת בעיקר על האוכל והארוחות שהוא מציע. מהות המזון בבית המרוקאי היא ביופי והחמימות שלו, לתת המון ממגוון רחב.

 

מזוזין

 

אחד המאכלים המסורתיים בחינה מרוקאית. משמעות השם היא "נשואים" והמאכל קיבל את שמו כי הסרדינים הממולאים המונחים אחד על השני מזכירים זוג נשוי בתנוחה אינטימית. בנוסף לסרדינים מורגש היטב במנה הטעם החריף/פיקנטי של הכמון, הפלפל השחור, הכורכום והלימונים הכבושים.

 

תבלינים

במאכלים בחינה מרוקאית התבלינים, שבעיקר משתמשים בהם הם: כורכום, כמון. המון עשבים כמו: פטרוזיליה, כוסברה, סלרי ונענע. גם מקומם של השום והבצל לא נפקד…

מאכלים מסורתיים נוספים בחינה מרוקאית הם בעיקר הקוסקוס, דג מרוקאי חריף ברוטב עגבניות או פלפלים ומאכלים נוספים הנוטים לכיוון הפיקנטי/חריף.  ניתן לייחס זאת לקרבתה של מרוקו ליבשת אירופה ויבשת אפריקה במקביל.

מתוקים בחינה מרוקאית

 

בחינה מרוקאית אותנטית, המתוקים מנצחים. מאכלי החינה ובעיקר אלו המוגשים בסוף עם כוס הקפה המהבילה או כוס התה הנמזגת מהפינג'ן המסורתי, ידועים במתיקותם העזה. הדבש והסוכר מהווים את המרכיב העיקרי בעוגיות אלו. העוגיה הידועה ביותר היא כמובן השבכיה הטבולה בסירופ סוכר או דבש. האריזה והתפאורה של עוגיות אלו מהווה אף היא חלק מהפולקלור של החינה המרוקאית ויש המעניקים לאורחים אריזת עוגיות כמתנה בסוף הערב הידועה כסלסלת דרז'ה. ניתן גם להציב עמדת הכנת ספינג' ומופלטות באזור בר המתוקים על מנת שהאורחים יוכלו לראות איך המתוקים מוכנים ולהתכבד בהם עם כוס תה או קפה.

 

מה לגבי שילוב מאכלים אחרים בחינה מרוקאית?

 

היופי בחינה המודרנית הוא שילוב מנצח בין העבר להווה וככזה הכל הולך כל עוד הדברים נעשים בטוב טעם. ניתן לשלב בחינה מסורתית מאכלים ממטבחים כמו הצרפתי, היפאני, הסיני ואפילו לשלב עמדת המבורגרים וצ'יפס כאשר מדובר בקהל צעיר יותר כמו חינה לבר מצווה. זיכרו כי המטרה החשובה היא כי הקהל שלכם יהנה, אתם לא בהפקת סרט לערוץ ההסטוריה. באתם לחגוג ולהנות.

 

 

היכן ניתן למצוא טבחים המתמחים בהכנת אוכל מרוקאי לחינה?

 

רצוי לחפש טבח או חברת הסעדה או מפיק חינות אשר יש לו נסיון רב בארגון חינות.

כאמור בחברה שלנו תוכלו למצוא עוגיות מרוקאיות ושלל מתוקים שתהפוך את החינה שלכם למיוחדת במינה.

 

עבור אל דף הבית של פאני מדלסי