חינה לבת מצווה

חינה לבת מצווה

 

מזל טוב, ילדתכם המתוקה הגיעה לגיל 12 ואתם מתלבטים אם להסתפק במסיבת בת מצווה או גם לחגוג לה חינה מרוקאית מסורתית.

 

משמעות הבת מצווה והחינה

הבת מצווה מסמלת את המעבר של הילדה לבגרות והפיכתה לנערה. בקהילות רבות בעולם לא נהגו לחגוג בת מצווה כלל מכיוון שמעמדה של האישה היה נמוך מאוד והשינוי המשמעותי היחיד בחייה היה המעבר לחיי זוגיות בנישואין.  כיום במדינת ישראל מעמדה של האישה שווה למעמדו של הגבר וכך אנחנו רוצים להעניק לבנותינו את אותה מידת אהבה וחגיגה שאנחנו מעניקים לבנינו בבואם לחגוג את הבר מצווה. כמו בבר מצווה ולפני החתונה, החינה מהווה הזדמנות נהדרת לשלב בין העבר להווה ובין המסורת לתקופה המודרנית. החינה מהווה הזדמנות נהדרת לחבר את הילדה להסטוריה והשורשים של משפחתה ולהראות לה את היופי המזרחי.

 

תלבושת הנערה

 

הנערה לבושה כמיני כלה ועוטה לראשה כתר עגול. מקובל כי כלת הבת מצווה מחליפה מספר תלבושות במהלך הטקס. כמובן שרצוי להתייעץ עם הילדה ואם בא לה לדפוק הופעה בשמלה או לרקוד בג'ינס, כבדו את רצונה. גם ההורים, האחים והמשפחה הקרובה כמו הסבים והסבתות לובשים בדרך כלל בגדים מסורתיים כמו קפטנים ותרבושים. אצלנו יש מבחר גדול של תלבושות לחינה מרוקאית

 

איפור הנערה

טקס החינה הוא צבעוני מאוד במהותו. זאת יכולה להיות הזדמנות נהדרת עבור הנערה להתנסות באיפור פנים לפני ארוע הבת מצווה. רצוי כי מאפרת מקצועית תבצע את האיפור  (לשים לינק למאפרות) ותתאים אותו לפי השמלה. לבן ונקי או צבעוני ופרוע. חשוב להקפיד על מאפרת מקצועית מכיוון שטקס החינה נמשך מספר שעות וכולל מאות נשיקות על הלחיים כמקובל בקהל מזרחי חם ואוהב.  התמונות וסרטון הוידאו ילכו עם הילדה לאורך כל החיים כמזכרת ולכן לא כדאי לחסוך בעניין זה.

 

צלם מגנטים/וידאו/סטילס

 

המגנטים, התמונות וסרטוני הוידאו הם המזכרות שנשארות לאחר תום הערב. כדאי להשקיע בצלם מיומן אשר התרשמתם מעבודות קודמות שלו.

 

נושאי האפיריון:

 

מקובל כי נערת הבת מצווה נישאת לאולם על גבי אפיריון המורם ע"י האורחים או ילדים חזקים מהכיתה.

 

אוכל בחינה בת מצווה

 

מקובל לשלב אוכל צפון אפריקאי מסורתי עם מטבחים מודרנים כמו הסיני, היפאני, הצרפתי ועוד. מקובל גם להציב בר מתוקים אשר מורכב מעוגיות מרוקאיות מסורתיות כמו השבכיות והפזואלוס לצד מתוקים מודרניים יותר כמו דונטס וקרמים. אמנם הילדים מנועים כמובן מלשתות אלכוהול אך יש לזכור כי חלק גדול מהאורחים יהיו מבוגרים ולכן כדאי לדאוג לבר פעיל.

 

מוזיקה ואווירה בחינה לבת מצווה

ילדים בגיל בת מצווה באים לאירוע כדי להשתולל ולרקוד עם חבריהם ולא כדי לקבל שיעור הסטוריה. חשוב לזכור זאת כאשר מתכננים את טקס החינה. יש מקום לשירים מסורתיים אך כדאי לשלב אותם עם שירים עכשווים המתאימים לדור הזה כמו סטטיק ובן אל או איב וליר לצד הלהיטים הבינלאומיים הגדולים.

 

לפרטים נוספים על חינת בת מצווה אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר.

 

עבור אל דף הבית של פאני מדלסי