תפאורה לחינה

תפאורה לחינה

 

בין אם אתם מתכננים חינה לבר/בת מצווה או חינה לחתן וכלה, התפאורה בחינה עומדת לשחק תפקיד חשוב באווירת הארוע.

חינה היא טקס מסורתי שנחגג כבר לפני מאות שנים בקהילות היהודיות בצפון אפריקה כמו מרוקו, לוב, תימן ועוד. התפאורה יוצרת את האווירה הקסומה שמעבירה את האורחים ללילה אחד אל העבר, בין אם הוא בהודו, תימן, מרוקו, עירק או טריפולי..

 

אילו סוגי תפאורה קיימים לחינה?

לכל עדה יש את התפאורה המתאימה לה. בחינה מרוקאית לדוגמא קיימת תפאורה המדמה את ארמון המלך, בתים במלאח (האזור היהודי במרוקו),אוהלים,תפאורה בסגנון אלדין ועלי באבא. מתנפחים לילדים בסגנון ארמונות מזרחיים. חביות עץ, כרכרות, אפיריונים, שטיחים רקומים, פינג'נים מוזהבים, ספסלים  ועוד הרבה אלמנטים המייצרים אווירה, לרוב בצבעים זהב, אדום וכסף.

 

האם תפאורה מתאימה היא הכרח בחינה?

שום דבר הוא לא הכרח, אבל אם אתם רוצים להעניק לאורחים שלכם חוויה מיוחדת שלא תישכח ושתיראה טוב בתמונות או בסרט הוידאו, לא כדאי לוותר על התפאורה.

 

 

 

עיצוב אולם ושולחנות

 

אחד האלמנטים החשובים ביצירת האווירה הוא עיצוב האולם. בדרך כלל בצבעים עזים של אדום,זהב וכסף.

 

מי בונה תפאורה לחינה?

מפיקי חינות יודעים היטב ליצור את האווירה הנכונה תוך שימוש בכל החושים ושילוב מוסיקה, אוכל, תלבושות ותפאורה. מומלץ לא להסתפק בתמונות ולבקש לראות את כל האביזרים והעיצוב בארוע אחר שהמפיק עורך. אם המפיק לא עורך שום ארוע בזמן הקרוב, זה לא אומר שאף אחד לא לוקח אותו לחינות ,אבל זה כן מצריך בדיקה נוספת.

 

כמה עולה תפאורה לחינה?

 

המחיר משתנה בהתאם לצרכי האירוע ואופיו. מקובל שמקפידים יותר בעיצוב ותפאורה כאשר מדובר בחתן וכלה ובבר מצווה או בת מצווה מסתפקים בתפאורה ואביזרים יותר סמליים.

 

 

 

עבור אל דף הבית של פאני מדלסי