שמלות לחינה

שמלות לחינה

 

השמלות האותנטיות בטקס החינה מרהיבות ביופי ובצבעים שלהן ומעבירות את אורח החיים שהיה נפוץ במזרח לפני העליות הגדולות. מכיוון שלכל עדה קיים טקס החינה הייחודי שלה, קיים מגוון רחב של שמלות: שמלות לחינה הודית, שמלות לחינה מרוקאית, שמלות לחינה טריפוליטאית, שמלות לחינה עירקית, שמלות לחינה פרסית וכמובן שמלות לחינה תימנית.

שמלת הכלה:

 

מהות טקס החינה היא לסמל את המעבר של הכלה מבית אביה לבית הוריו של החתן ולכן הדגש הוא על הכלה כמו שהוא ברוב טקסי החתונה בחברות שונות בעולם. שמלת הכלה איננה חייבת להיות לבנה כמו בחתונה מודרנית וניתן למצוא שמלות כלה ירוקות, אדומות ואפילו כחולות וסגולות. הכלה נהגה לקשט את השמלה בזהב שמביאים משפחת החתן. שמלת הכלה בצפון אפריקה נקראה גם "קשוואה כבירה" מכייוון שהכלה נמצאת במוקד העניינים בחינה נהוג שהיא מחליפה בין שלוש לארבע תלבושות בצבעים שונים בתוספת תכשיטים שונים. בניגוד לשאר הבגדים של האורחים שהם בגדים ג'נרים המועברים כמו שהם מחינה לחינה, שמלות הכלה נתפרות במיוחד עבורה לאחר מדידות ובדיקה שאכן נוח לה בהן. כמו כן, מלבישה מיומנת כמו פאני מדלסי תדע לשלב גזרות שונות המתאימות לכלה צעירה.

 

מקובל כי גם קרובי משפחתם של החתן והכלה לובשים שמלות מהודרות, לפי העדה.

 

איפור המתאים לשמלה

 

החינה היא הזדמנות מעולה לכלה לנסות את איפור החתונה שלה בסביבה שהיא במילא צבעונית. רצוי מאוד שהאיפור יתבצע ע"י מאפר או מאפרת מקצועיים שכן האיפור בחינה צריך להחזיק מעמד במשך שעות ולאחר שכלל האורחים נישקו את הכלה. ניתן ללכת על איפור מינימליסטי שמרני שיתאים לשמלה לבנה צנועה או על איפור פרוע יותר שיתאים לשמלות צבעוניות באדום זהב כסף המסורתיים. מאפרת בחינה בדרך כלל כם תאפר את אם הכלה ואחיותיה ולכן הבאת מאפרת יכול להיות דבר משתלם כלכלית.

 

עיטור גוף המתאים לשמלה

 

מקובל לאייר את גופה של הכלה בהתאם לעדה בקעקועים יפהפיים המתאימים לשמלות שהיא לובשת.

 

תלבושת נושאי האפיריון

 

האורחים הנושאים את האפיריון עם הכלה והחתן שמים על הראש תרבושים מרוקאיים ולובשים תלבושת מסורתית לגבר המרוקאי.

 

שמלת הכלה בחינה תימנית

 

ראשה של הכלה נעטף בחיתול המסמל פוריות ושמים עליה תכשיטי זהב כבדים המסמלים כמה היא יקרה וכמה כבדים וחשובים הם חיי המשפחה החדשים שלה.

 

חתן בחינה תימנית – החתן לובש את התלבושת המסורתית – שמלה מפוארת עם כובע תימני מהודר.

 

כיצד לבחור שמלות מתאימות לחינה?

 

המפתח הוא לבחור במפיק אירועים מנוסה אשר ידע להתאים לכם את השמלות המתאימות לחינה לפי קהל המוזמנים, העדה שלכם והחזון האישי איך אתם רוצים שהחינה תיראה. מומלץ לעבור על השמלות אחת אחת ולוודא שאלו אכן שמלות המתאימות לאירוע שלכם. יש אפשרות גם לבחור בתלבושות צנועות לחינה. במידה ואתם מביאים את השמלות מהבית, הקפידו כי כולן נקיות מגוהצות ושלמות. כמו כן, הקפידו כי המידות שמחולקות לאורחים אכן מתאימות להם.

 

עבור אל דף הבית של פאני מדלסי