תלבושות צנועות לחינה

תלבושות צנועות לחינה מרוקאית

 

טקס החינה הוא טקס אשר בא לסמל את מעבר הכלה מבית אביה לבית החתן ואת מעבר הזוג הנשוי מרווקות לנישואין. ככזה, התלבושות באירוע החינה האותנטי מעבירות את התפאורה והאווירה שהיו קיימים בצפון אפריקה, במזרח ובהודו. הקהילות היהודיות במקומות אלו  היו שמרניות דתיות ברובן ולכן במילא הקפידו על הצניעות של בנות ישראל. כאשר משפחה מסורתית או דתית באה לחגוג את טקס החינה מקובל בחלק מהעדות שרק נשים משתתפות בה. הן מלוות את הכלה למקווה ולאחר שהיא טובלת, ממשיכות ללוות אותה בשירים וריקודים לבית אביה. שם נערך לכבודה הטקס ומושחים אותה ואת האורחים בחומר החינה המסורתי. לפעמים טקס החינה משולב גם בהפרשת חלה.

 

תלבושת הכלה

 

הכלה היא כוכב הערב בחינת החתונה. התלבושת היפה שהיא לובשת ומותאמת לה במיוחד צריכה להאפיל על שמלות החינה של שאר האורחות.  מקובל כי הכלה מחליפה שלוש או ארבע תלבושות במהלך הערב שאחת מהן לפחות לבנה אך יש בהם כל מגוון הצבעים. את תלבושות הכלה כדאי מאוד למדוד ולהתאים ע"י תופרת מקצועית לפני טקס החינה.

תלבושות צנועות בחינה הודית, תימנית וכורדית

 

לכל עדה התלבושות המסורתיות שלה. ניתן לבחור בקו עיצובי לפי העדה ממנה מגיעה הכלה או ללכת על חינה מעורבת שבה נלקחים אלמנטים ממגוון העדות. כדאי להתייעץ עם מפיקי חינה מנוסים אשר ידעו להתאים את התלבושות המתאימות לעדה ולאופי הערב

 

אווירה מסורתית בחינה מעורבת

 

במידה ומדובר בקהל מסורתי אך אין הפרדה בחינה בין נשים לגברים, ניתן עדיין לשמור על האופי הצנוע של הטקס בכך שלא יובאו רקדניות בטן וכי תהיה הקפדה על שמלות צנועות המתאימות לקהל.

 

זמרות לנשים

 

במידה ומדובר בקהל דתי שבו רק הנשים חוגגות את החינה, ניתן להביא זמרת אשר תשיר רק לנשים.

 

וודאו כי הכשרות מתאימה לקהל שלכם

 

בין אם יש לכם מוזמנים המקפידים על גלאט או על חתם סופר, אתם צריכים לוודא עם האולם או חברת הקייטרינג כי אכן הכשרות תישמר כראוי.

 

מהיכן משיגים תלבושות צנועות לטקס החינה?

 

כדאי מאוד לקבוע פגישה עם מפיק חינה מיומן אשר יתאים לכם תלבושות מתוך מגוון רחב שברשותו. מומלץ לעבור על התלבושות ולוודא שאלה אכן תלבושות צנועות המתאימות לקהל ולאירוע שלכם.

עבור אל דף הבית של פאני מדלסי